Biopron blog

Přemýšleli jste někdy, co se skutečně odehrává ve vašich střevech? Rádi byste do svého jídelníčku zařadili nové nápady a recepty oproti těm, na které jste byli zvyklí doposud? Nové trendy ve výživě a zdravém životním stylu se vyvíjejí a mění doslova každým dnem a my bychom vás rádi inspirovali tak, abyste nezůstali pozadu. Sledujte náš blog Biopron - vaši denní dávku článků o úžasném světě střevního mikrobiomu a zdravého životního stylu.

Předchozí Další
 • Dokonalý pár: antibiotika a probiotika

  Dokonalý pár: antibiotika a probiotika

  Být nemocní a užívat antibiotika…to opravdu nezní zrovna jako idylka, nemám pravdu? Můžeme však být skutečně šťastní, že máme tyto magické tablety, které se sebou přinesly revoluci v léčebném procesu. Kdysi neléčitelné a smrtící choroby jsou nyní rychle a jednoduše vyléčeny.

  Přečtěte si
 • Probiotika - obecné informace

  Probiotika - obecné informace

  O probiotikách jste už museli slyšet. Možná jste zaslechli něco v ordinaci u lékaře, v reklamách na doplňky stravy nebo jste o se o nich dočetli na etiketách některých potravin. Přestože se o nich relativně hodně mluví, stále si kladete otázku, co to vlastně probiotika jsou? Rozhodli jsme se nabídnout vám bližší informace o tom, co jsou tyto mini organismy zač a co pro vás mohou udělat.

  Přečtěte si
 • Stres a střevní zdraví

  Stres a střevní zdraví

  Zdraví začíná ve střevech! I když to může znít jako hrubé nadhodnocení faktů, pravda je taková, že trávicí systém hraje obrovskou roli ve vašem celkovém zdravotním stavu, a stres tomu vůbec nepomáhá.

  Přečtěte si
 • Osa střevo-mozek

  Osa střevo-mozek

  Slyšeli jste už o tom, že existuje přímý vztah mezi mozkem a střevy? A víte, že pocit štěstí a pohody vašeho těla závisí na jejich propojení?

  Přečtěte si
 • Zdraví střev a probiotická péče

  Zdraví střev a probiotická péče

  Střeva hrají klíčovou roli v zajišťování vaší tělesné a duševní pohody. Mít zdravá střeva znamená žít zdravý život, protože střeva navazují na jiné životně důležité orgány těla. Mnoho lidí přitom ani netuší, jak důležité je správné fungování střev. Často ignorují různé signály svého těla, tedy v konečném důsledku, své vlastní zdraví.

  Přečtěte si
 • Mohu pít kávu během těhotenství?

  Mohu pít kávu během těhotenství?

  Káva není jen lahodný a osvěžující nápoj, který nám dodává sílu a energii. Pití kávy patří k důležitým každodenním rituálům, které nám umožňuje dát si pauzu a setkat se s přáteli. Chápeme proto obavy a otázku, zda je vhodné pít kávu během těhotenství a jak bez ní přežít.

  Přečtěte si
 • Probiotika během těhotenství

  Probiotika během těhotenství

  Fáze těhotenství je v životě každé ženy velmi kritická, ale pokud se budoucí maminka chová tak, jak si to situace vyžaduje, dítě se narodí a zůstane zdravé, i ona bude fit a dostatečně silná na to, abyste mohla postarat o své novorozené děťátko.

  Přečtěte si
 • Tipy na zdravé jarní snídaně

  Tipy na zdravé jarní snídaně

  Zářivé, krásné a lákavé barvy zeleniny, nekončící výběr ovoce a jogurtů plus něco extra a vaše zdravé snídaně jsou na světě. Nejen že budou krásné na pohled, ale také prospěšné pro vaše zdraví.

  Přečtěte si